Üç Silahşörler

SÜREYYA:  7 x 24 saat çalışan çağımızın modern köle modeli. Ama öyle bir yoğunluğun içinde bile bizi ihmal etmeyip ziyaret eden, gelemediği zamanlarda mutlaka telefon eden dost. Süreyya, senin anıların beni çok güldürüyor. Canada gibi yerde bana kokoreç buldun, senden korkular vallahi! Bu zor günlerde bize sırtını dönmediğin için sağ ol. İyi ki varsın!

 

RAMİZ: Seninle tanıştığım zaman ilk dikkatimi çeken şey, sabrın olmuştu. Kimsenin sözünü kesmeden dinliyorsun; ne büyük erdem dinlemesini bilmek. Ciddi rahatsızlığına rağmen büyüklük gösterip, senin yanında lafı olmaz diyorsun. Acının büyüklüğü, etkisi ile orantılıdır. Çektiğin şey kolay değil; ona rağmen bizi unutmayıp, kapımızı açan, dost elini uzatmayı esirgemeyen güzel insan. Hep kalbimizde olacaksın.

 

MURAT: Seni tanıdıkça yeni bir özelliğini keşfediyoruz. Kilidi açılmamış define sandığı gibi kıymetlisin. Gösterdiğin insanlığınla, yakınlığınla, samimiyetinle tam bir dostsun. Bir sürü insanın seni böyle göremeye dayanamıyoruz yalanına inat, çocuklarınızı getirdiniz. Her zaman, ama her zaman bizimle oldun, kalbinin kapılarını açtın bize su berraklığında. Dostluğun için sağ ol.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.