Zamanın Arka Bahçesi 1

Okuyacağınız sayfalar, bana Ontario Hükümeti’nin Assistive Devices Program’mı tarafından verilmiş olan Dynavox Eyemax+ adlı bir bilgisayar yardımı ile yazılmıştır. Bu bilgisayar benim şu anda vücudumda tek çalısan şey olan gözlerimin hareketini algılayarak ekranda görüntülenen harflere, göz kırpmak sureti ile tıklamamı sağlamakta ve bu şekilde yazmamı gerçekleştirmektedir. Her harf için bir göz kırpışı.  Bu eseri ortaya çıkarabilmek için ne kadar zorluk çektiğimi herhalde söylememe gerek yok ama amacım insanlara ulasmak idi.

Bu eserin tercümesinde bana bıkıp usanmadan yardımcı olan değerli arkadaşım Mustafa Çaycık’a ve İngilizcesini daha anlaşılır hale getirmemize yardımcı olan Vivian Cohen’e çok teşekkürlerimi iletiyorum. Onların sayesinde ingilizce konuşan insanlarada ulaşabilmenin mutluluğunu yaşıyorum.

Sevgili Canan Altan Akbaş, yazıların Türkçe daha rahat okunabilmesi için çok emek harcadı. Teşekkürler Canan. Ve tabiki sevgili ve kıymetli dayım Turhan Akbaş’a bana sağladığı destek ve yönlendirmeler için ne kadar teşekkür etsem azdır.

Umarım okuyacaklarınız sizi eğlendirir ve düşündürür, yorumlarınızı bekliyorum.

Zehra Akbag Madenli

Hepinizi çok seviyorum.

One comment on “Zamanın Arka Bahçesi

  1. ceyhunceysin Nis 7,2013 5:24 PM

    bende seni çok ama çok seviyorum

Comments are closed.