Orman

Ormandaki yaz okulunun öğretmeni yaşli Kaplumbağa emekli olmuştu. Ormanlar krali Aslan, ormandaki hayvanlardan yeni bir öğretmen seçecekti. Herkes kendini  anlatan bir yazi ile Aslanın kapısında bekliyordu.

Aslan hepsi ile tek tek görüştü, yazdıklarını okudu ve Flamingo’yu öğretmen seçti. Herkesede dediki: Flamingo, başka ülkelerde görmüş flamingoca ve ingilizce konuşuyor. Bu sebebten onu tercih ettim.

Dersler başladı, herkes mutluydu, çok şey öğreniyorlardı. Bir gün yemek saatinde sıraları dolaşıp çocukların ne yediklerine baktı. Çocuklara: Yarın anne ve babalarınızla gelin dedi. Herkes meraklanmıştı. Acaba yaramazlıkmı yaptık diye?

Ertesi gün Flamingo velilere: “Kurtlar, sadece et yiyorlar sebzede yesinler. Brokoli, havuç, domates. Tavsanlar, havuçla beraber mantar ve nohut yiyerek protein alsınlar. Kaplumbağalar ıspanak yemezlerse hızlı koşamazlar. Ayrıca çocuklar, her sabah bir yumurta yemeli” dedi. “Hepiniz portakal, elma, muz gibi meyveleri sevmelisiniz, yoksa çabuk büyüyemezsiniz” dedi.

Herkes bir birine “doğru söylüyor” diyordu. Bu olaylari duyan Aslan çok mutlu oldu, Flamingo’ya güzel bir çiçek gönderip teşekkür etti.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.